Tajlandë – Shtetrrethimi zgjatet deri të shtunën

Qeveria tajlandeze ka vendosur të zgjasë deri ditën e shtunë, 29 maj, shtetrrethimin që ka kaluar kufijtë e Bangkokut dhe është shtrirë në të gjithë vendin.

Policia në gadishmëri për kapjen e vëllezërve Aliko, lirohen Eliglent Basha e Rustem Mahmutaj

Policia po vijon punën operacionale dhe hetimore për kapjen e vëllezërve Arbion dhe Alban Aliko, si autorë kryesorë të ngjarjes së dy ditëve më...

Kosovë – Shtyhet ceremonia e betimit të gjyqtarëve të Kushtetueses

Në Prishtinë është shtyrë ceremonia e betimit të 6 anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese, të cilët u emëruan javën e kaluar.

SHBA | Nishani në OKB: Shqipëria e përkushtuar në promovimin e drejtësisë

Nishani ne OKB"Shqipëria është e përkushtuar për zbatimin e parimeve të Kartës së Kombeve të Bashkuara, si vlera jetësore për promovimin e bashkëjetesës paqësore mes shteteve", deklaroi Presidenti i Republikës, Bujar Nishani në fjalën e mbajtur gjatë takimit të Nivelit të Lartë mbi Shtetin e së Drejtës, në OKB.

Kosovë – KS shqyrton raportin e UNMIK

Këshilli i Sigurimit i OKB-së në mbledhjen e tij të ardhshme, më 17 qershor, do të diskutojë për Kosovën.