NEW MUSIC | Capital T – “Fjalt e Nanes”

Capital T publikoi këngën dedikuar nënës. Capital T sapo ka publikuar projektin e shumëpritur “Fjalët e nanës”, këngë të cilën e vizualizoi edhe me klip....

The Weeknd i kundërvihet Grammy-t: ‘Të korruptuar, më detyroheni mua dhe fansave’

The Weeknd ka reaguar pasi u la jashtë listës së nominimeve për Grammy Awards 2021. Këngëtari 30-vjeçar bëri të njëjtin postim në rrjetet e tij...

BTS grupi i parë K-pop act që nominohet në Grammy

Singëlli i fundit  ‘Dynamite’ është kandiduar në kategorinë Best Pop Duo/Group të Grammy Awards 2021. Banda K-Pop konkuron me Justin Bieber. “Faleminderit të gjithë atyre...

Zbulohen detaje të reja nga bashkëpunimi i Dua Lipës dhe Miley Cyrus

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa është njëra ndër më të suksesshmet në botë, kjo për shkak të angazhimit të saj për muzikën. Së fundmi kengëtarja ka...

Noizy kryeson në top-listën britanike

Noizy erdhi në bashkëpunim me Predz UK, Swarmz dhe S1mba për këngën me titullin “Naughty”. Kanë kaluar vetëm një javë që nga lansimi i këngës,...