7.5 C
Tirana
Monday, January 17, 2022

32 vite sot nga Rënia e Murit të Berlinit. Si u krijua dhe si...

Sot kujtohet dita e rënies së Murit të Berlinit. Në mbrëmjen e 9 nëntorit 1989, ra Muri i Berlinit 155 kilometra i gjatë, që...

Këto janë fotot më të mira të shkrepura mes fatkeqësive natyrore

Fotografi spanjoll Antonio Aragón Renuncio ka fituar çmimin e lakmuar të "Fotografive të Mjedisit të Vitit 2021" për foton e tij të titulluar “Bijtë...

5 gjërat që duhet t’ju shqetësojnë për planin ‘Metaverse’ të Mark Zuckerberg

Facebook mund të ketë ndryshuar emrin e tij në Meta, por ndërtimi i metaverse nuk do të ndryshojë problemet më të mëdha me të...

2% e pasurisë së Musk mund t’i japë fund urisë në botë, thotë kreu...

Një grup i vogël individësh jashtëzakonisht të pasur mund të ndihmojë në zgjidhjen e krizës së urisë në botë me vetëm një shifër të...

Vikingët zbuluan Amerikën 1 000 vjet përpara Kolombit?

Shumë kohë përpara se Kristofor Kolombi të kalonte Atlantikun, tetë ndërtesa të veshura me lëndë druri të mbuluara me pluhur qëndronin në një tarracë...
Advertisement