Blogerja e njohur largohet nga Shqipëria: Fillimi është i vështirë, por nuk dorëzohem

Ajo njihet si një nga blogeret më të mira në Shqipëri, por tashmë do e ndjekim nga një tjetër vend.

Estela Ujka, e cila kohët e fundit është bërë nënë për herë të tretë në New York, shkroi në blogun e saj duke shpejguar dhe arsyen se pse vendoi të largohej përfundimisht nga Shqipëria drejt SHBA-ës.

“Përshëndetje miq!

Duhet të jem e sinqertë me ju që në New York nuk jam për NYFW (javën e modës), por për një të ardhme më të mirë për fëmijët. Edhe pse fillimi pritet të jetë i vështirë unë nuk kam ndërmend të dorëzohem, ndaj do me duroni dhe këtej me postime simpatike. Siç është ky i radhës.

Më besoni që kjo nuk është pamja e zakonshme këtu. Do flasim për të gjitha, por le të themi është zgjedhja ime e pare. Kjo është lagia ku jetoj dhe fotot janë realizuar me Lorest (e bija) ndaj mendoj se hapin e parë e bëmë. Ju përshëndesim nga NY dhe shihemi në postimin tjetër. Ah po tani duhet të filloj të postoj dhe në Anglisht”, -ka shkruar Estela.

 

View this post on Instagram

 

Mom Knows Best #nyfw #zara

A post shared by Estela Ujka (@estelaujka) on

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.