Një ndër femrat më të kërkuara e më tërheqëse në botën e modelingut, është pikërisht ajo, Bella Hadid. 

Related image

Advertisement

Momentalisht ndodhet në kulmin e karrierës së saj, sidomos pas thyerjes së rekordit të fundit në revistën Vogue. Bella është modelja me më shumë cover në revistën prestigjoze brenda muajit.

Bukuroshja 20-vjeçare, ka qenë pjesë e kopertinës së Vogue September në Kinë, Arabi, Australi, Spanje dhe Brazil. Vlen për t’u përmendur se ky është botimi më i rëndësishëm i vitit.

Image result for bella hadid

Përpara se Hadid të thyente rekordin, “trofeun” e mbante një tjetër modele, Doutzen Kroes, me katër dalje brenda muajit.

Related image