Albumi surprizë i Drake| ‘Dark Lane Demo Tapes’

Drake është rikthyer me një album surprizë për fansat në këto kohë karantine. Në fakt të enjten rrjeti u ndez nga zërat për një publikim të tillë dhe të premten në mesnatë ndodhi.  Dark Lane Demo Tapes ka 14 materiale dhe kritikët i kanë renditur kështu:

14. “Deep Pockets”

Advertisement

13. “Pain 1993” Feat. Playboi Carti

12. “Not You Too” Feat. Chris Brown

11. “Chicago Freestyle”

10. “Toosie Slide”

9. “Desires” Feat. Future

8. “War”

7. “Time Flies”

6. “D4L Freestyle” Feat. Future & Young Thug

5. “Losses”

4. “Landed”

3. “From Florida With Love”

2. “Demons” Feat. Fivio Foreign & Sosa Geek

1. “When to Say When”