“Prit, a mund të kthehesh, a mund të kthehesh?”

Si vetë kënga, ashtu dhe klipi më i ri i Maroon 5, “Wait”, tregon një situatë të vështirë në çift.

Advertisement

Me regji të Dave Meyers (regjisori i preferuar i Kendrick Lamar, Justin Timberlake dhe Katy Perry) dhe Alexandra Daddario në rolin e së dashurës, “Wait” është singëlli i dytë me klip shkëputur nga albumi më i fundit i grupit, Red Pill Blues.

Ndiqeni më poshtë: