5 albume të cilat mezi i presim për t’u publikuar në 2019

Duket se viti që po vjen do të jetë viti i mbushur me shumë muzikë sepse janë të shumtë këngëtarët ndërkombëtarë që kanë zgjedhur të publikojnë albumet e tyre pas një periudhe të gjatë pune mbi to. Kush janë këngëtarët që zgjodhën vitin 2019 për promovimin e albumit të tyre?

  1. AVRIL LAVIGNE, ‘HEAD ABOVE WATER’
  2. LANA DEL REY, ‘NORMAN FUCKING ROCKWELL’
  3. THE WEEKND, ‘CHAPTER 6’
  4. RIHANNA, ‘TBD’
  5. ARIANA GRANDE, ‘THANK U, NEXT’

Këto janë albumet të cilat pritet të bëjnë shumë ‘zhurmë’ në tregun muzikor ndërkombëtar dhe qe mezi po priten nga adhuruesit e gjithsecilit. Mesa duket viti 2019 do të shkaktojë një ‘tërmet’ muzikor për të gjithë adhuruesit e muzikës. /WHO/

Advertisement