Zyrtare: Cristiano Ronaldo, lojtari i ri i Juventusit

Juventusi ka arritur marrëveshje me Realin e Madrid për transferimin e Cristiano Ronaldo.

Ylli portugez do të transferohet në Torino për 105 milionë Euro. Sipas mediave të huaja, 33-vjeçari pritet të nënshkruajë marrëveshje 4-vjeçare me “Zonjën e Vjetër”.

Presidenti i Juventus, Andrea Agnelli besohet se ka udhëtuar në Greqi për t’u takuar me Ronaldon, ku ky i fundit po pushon së bashku me familjen. Fituesi i 5 Topave të Artë pritet që të udhëtojë nesër në Torino për të nënshkruar marrëveshjen.

Gazeta spanjolle “Marca” pohon se marrëveshja tashmë është e kompletuar dhe orët në vijim pritet që të ketë njoftim zyrtar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.