Zbulohet se në cilën natë do të performojë Eugent Bushpepa në Eurovision

Një nga kompeticionet ndërkombëtare që po pritet me kuriozitet nga shqiptarët është pikërisht Festivali Europian i Muzikës, i cili këtë vit do të mbahet në Lisbonë të Portugalisë.

Së fundmii në faqen zyrtare të Eurovision është shpallur rradhitja e vendeve që do të prezantohen në gjysmëfinalet e këtij festivali, ku Eugent Bushpepa me këngën “Mall” do të përformoj natën e parë në datën 8 maj dhe do të jëtë performaca e tretë e mbrëmjes.

Advertisement

Fillimisht natën do e hapë Azerbejxhani dhe do ta mbyllë një tjetër shqiptare, e cila përfaqëson Qipron, Eleni Foureira.