Një nga trendet e 2017, që me shpresë do ta lëmë pas, ishin tipari më natyral i disa njerëzve, qukat. 

Si çdo gjë tjetër që kthehet në trend, edhe qukat u kthyen në diçka të domosdoshme për blogeret apo personazhet VIP edhe pse jo natyrale.

Advertisement

Besojmë se këtë trend e përhapi Kylie Jenner me një foto të postuar në Instagramin e saj, siç i themi ne “acqua&sapone”, ku dukeshin qartë qukat e saj.

?

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

Më vone u vu re, se dolën në qarkullim të ashtuqujturat “fake freckles” të cilat vendoseshin në fytytrë në formën e make up-it.

Image result for fake freckles

Kylie Jenner dhe të gjitha modelet apo blogeret le të rrinë prapa! Këngëtarja shqiptare, Anxhela Peristeri, i ka qukat natyrale dhe nuk ka aspak turp t’i tregojë ato në fotot e saj. Madje, e ka bërë këtë përpara se të kthehej në trend! /radionrg.al/

❤️❤️ @juxhinkurti @lorel_makeupartist ????

A post shared by Music is my religion! (@anxhelaperisteriofficial_) on

@doctor.rore perfect job!!Love your talent and your hands!!(Je i vetmi dentist qe me duron mua ??) #nofilter #whiteteeth ?

A post shared by Music is my religion! (@anxhelaperisteriofficial_) on

@estheticenter_harmony_spa #nofilter#greatfeeling❤️

A post shared by Music is my religion! (@anxhelaperisteriofficial_) on