fbpx

Tag: TIRANA

Partizani fiton derbin dhe shpallet kampion pas 26 vjetësh

Pas 26 vitesh pritje, Partizani ia ka dalë të rikthehet te titulli kampion, festën për të cilin e ka nisur pikërisht në përfundim të...

Derbi i Tiranës mbetet i kuq, Partizani fiton me përmbysje 2-1

Një fitore në derbi nuk shijon kurrë si gjithë të tjerat. Madje bëhet edhe më e ndjeshme kur vjen pas një përmbysjeje rezultati, brenda...

Tirana, finaliste e çmimeve europiane për transformim

Tirana u përzgjodh ndër 3 finalistet për çmimin europian mbi veprimtarinë transformuese gjatë vitit 2018. Kryeqyteti shqiptar u vlerësua në mënyrë specifike për aksionin...

The Guardian shkruan për Tiranën: Një nga qytetet më të përshtatshme...

Pas prestigjozes “The Economist”, apo revistave të tjera me emër si “Vanity Fair”, “Vogue”, “L’Espresso” etj, “The Guardian” e rendit Tiranën si një nga...

Tirana gati për Shën Valentin, pushtohet nga zemrat (Foto)

Po prisni të festoni 14 shkurtin? Bashkë me ju edhe kryeqyteti ka nisur përgatitjet për të pritur festën e të dashuruarve. Bashkia e Tiranës është...

Greva e punonjësve të Alitalia, anulohen fluturimet Romë-Rinas

Greva e punonjësve të kompanisë ajrore Alitalia ka sjellë anulimin e fluturimeve nga Roma në drejtim të Tiranës. Praktikisht janë anuluar tre fluturimet e orës...

Derbi, vetëm me tifozë “të kuq”

Derbi i 149 mes Partizanit dhe Tiranës do të jetë një çudi më vete. “Të kuqtë” e presin Tiranën si në shtëpi në stadiumin...

Vihen gurët e parë te sheshi “Skënderbej”

Pas afro një dekade nga prezantimi i projektit për rijetëzimin e sheshit “Skënderbej” nga ana e kryebashkiakut të atëhershëm të Tiranës, Edi Rama, u...