Tag: Quentin Tarantino

“Na ishte një herë në Hollywood” zbriti në Festivalin e Kanës

Mbrëmë në Kanë ishte radha e “Once Upon a Time In Hollywood”, e regjisorit të famshëm Quentin Tarantino. Kritiku amerikan i filmit, Timothy (Tim) Cogshell,...

“Palma e artë” për Alain Delon

Alain Delon, miti i kinematografisë franceze, do të nderohet me çmimin “Palma e Artë” për karrierën në edicionin e 72 të festivalit të Kanës....

Çfarë kasti! Përveç Leo DiCaprios, Quentin Tarantino zgjedh aktorin seksi për...

'Once Upon a Time in Hollywood' , pritet të vijë vitin tjetër. Quentin Tarantino ka përzgjedhur Brad Pitt në filmin e tij të ardhshëm për...

Leo DiCaprio dhe Margot Robbie në një tjetër film sëbashku

“The Wolf of Wall Street” me regji të Scorcese, ishte një nga filmat më të suksesshëm të Hollywood. E gjithë kjo pasi përfishnte Leonardo di...

Publikohet trailer-i i filmit më të fundit të Tarantino-s

Traileri i parë i filmit më të fundit të Quentin Tarantino, "The Hateful Eight" tashmë është publikuar. Filmi është xhiruar në një ambjent me dëborë,...

Kam nevojë për një pushim shumë të gjatë!

Ka provuar edhe një tjetër sukses të madh me filmin "Django Unchained" të Tarantino, i nominuar për Oscar dhe Golden Globe, por Leonardo Di...

Dhe fituesit ishin…

Mbrëmë është zhvilluar ceremonia e Golden Globes 2013, ceremoni ku kritikët vlerësojnë më të mirët e kinematografisë dhe televizionit.  Përsa i përket televizionit, GIRLS...
Advertisement

Recent Posts

Advertisement