fbpx

Tag: Partizani

Partizani fiton derbin dhe shpallet kampion pas 26 vjetësh

Pas 26 vitesh pritje, Partizani ia ka dalë të rikthehet te titulli kampion, festën për të cilin e ka nisur pikërisht në përfundim të...

Derbi i Tiranës mbetet i kuq, Partizani fiton me përmbysje 2-1

Një fitore në derbi nuk shijon kurrë si gjithë të tjerat. Madje bëhet edhe më e ndjeshme kur vjen pas një përmbysjeje rezultati, brenda...

Njihuni me tifozen më seksi të futbollit shqiptar!

Shpesh herë janë tifozet ato që tërheqin vëmendjen më shumë në një lojë futbolli. E tillë është edhe modelja simpatike Blerta Leka, e cila...

Derbi, vetëm me tifozë “të kuq”

Derbi i 149 mes Partizanit dhe Tiranës do të jetë një çudi më vete. “Të kuqtë” e presin Tiranën si në shtëpi në stadiumin...

Dhuna në derbi, Tirana dënohet me 8 ndeshje pa spektatorë, gjobitet...

Incidentet e shënuara në ndeshjen Tirana-Partizani janë shoqëruar me dënime të vendosura nga Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit. Mësohet se dënimet...

Gëzimi që u kthye në tragjedi

Bashkëshortja e portierit të Partizanit Alban Hoxha, ndërroi jetë ditën e djeshme, pas lindjes së fëmijës. Gëzimi i parë për familjen Hoxha, u kthye në...