Tag: Jonida Maliqi

Tenori italian vlerëson Jonida Maliqin për paraqitjen në “Eurovision”: Performancë e...

Të shtunën e javës që lamë pas u mbajt nata finale e festivalit europian, “Eurovision”, ku u shpall triumfues Duncan Laurence me këngën “Arcade”....

Holanda fituese e “Eurovision”, Shqipëria renditet e 18-ta

Holanda fitoi festivalin Eurovision 2019, me këngën “Arcade” një baladë dashurie nga Duncan Laurence, ndërsa Shqipëria e përfaqësuar nga Jonida Maliqi u rendit në...

Prova e parë në skenën e “Eurovision”, zbulohet veshja dhe detaje...

Jemi vetëm nëntë ditë larg perfomancës së shumëpritur të Jonida Maliqit në skenën e “Eurovision”. Ditën e djeshme, artistja së bashku me delegacionin shqiptar...

NEW MUSIC VIDEO | Jonida Maliqi: “Ktheju Tokës”

Dje u publikua klipi zyrtar i këngës përfaqësuese të Shqipërisë në ‘Eurosong 2019’. Kënga ‘Ktheju Tokës’ e kënduar nga Jonida Maliqi, rrëmbeu vendin e...

Jonida Maliqi shpallet FITUESE e Festivalit të 57-të në RTSH!

“Ktheju tokës” është kēnga që triumfoi në Festivalin e Këngës në RTSH. Këngëtarja Jonida Maliqi rrëmbeu çmimin e parë në natën finale të edicionit...

Jonida Maliqi i rikthehet televizionit me një projekt të ri

Jonida Maliqi do të jetë së shpejti në Top Channel! Vetë këngëtarja ka postuar një video në InstaStroy ku me aq sa na lejon videoja të...

Sipas Jonida Maliqit, këto janë 4 vajzat më të bukura shqiptare

Jonida Maliqi e tregon qartë që ka stil dhe gusto në çdo aspekt. E ftuar në emisionin roadiofonik "KafeIn" këngëtarja foli rreth jetës së saj...

Jonida Maliqi flet për momentet e vështira të divorcit dhe ka...

...për të gjithë ata që ndodhen në të njëjtën situatë. Në një intervistë për "Revista Who" Jonida ka treguar se është e divorcuar prej 2...
Advertisement

Recent Posts

Advertisement