Stresi i martesës së tij me Jennifer Lopez e ka plakur atë, pretendon një kirurg plastik i Ben Affleck.

Fotot e Ben Affleck që kanë qarkulluar së fundmi tregojnë aktorin të lënë pas dore dhe të vuajtur. Ylli dikur me shumë stil i Hollivudit duket mjaft i prekur nga kthesa që ka marrë martesa e tij me Jennifer Lopez.

Sipas një kirurgu plastik i cili foli për RadarOnline pak ditë më parë dhe quhet Robert Dorfman, gjendja e keqe psikologjike e Ben Affleck duket se ka ndikuar edhe në pamjen e tij.

Advertisement

“Stresi ndikon në trup. Ai duket i dobët dhe i plakur. Ai po kalon një kohë të vështirë këto ditë dhe duket i stresuar, ndaj po fillojmë të kuptojmë se çfarë bën stresi dhe psikologjia e keqe. Ato kanë një ndikim në flokët dhe lëkurën tuaj ”, shpjegon ai fillimisht.

Ai më pas shtoi: “Shëndeti dhe disponimi juaj i përgjithshëm shkaktojnë ndryshime kimike në trupin tuaj që ndikojnë në të gjithë trupin tuaj, kështu që mendoj se mënyra më e mirë për të hequr stresin është të filloni të ushtroheni, të hani shëndetshëm dhe të siguroheni që të merrni shumë antioksidantë”.

Më në fund, kirurgu plastik… i siguroi fansat e yllit se, duke pasur parasysh ADN-në dhe gjenet e tij, nuk do të kalojë shumë kohë që ai të kthehet në gjendjen e tij origjinale nëse tregohet pak i kujdesshëm.

“Ben ka një themel të shkëlqyeshëm dhe me disa trajtime mjekësore të lëkurës ose botoks ai mund të duket i shëndetshëm”, përfundoi ai.

Jennifer Lopez dhe Ben Affleck raportohet se janë ndarë nga njëri-tjetri, ndërsa thashethemet për divorc janë të ndezura.

Të dy janë në faza të ndryshme të jetës së tyre, ndërsa një burim nga ambienti i tyre shprehet se duan të ndajnë pak kohë, për të parë nëse kjo marrëdhënie është e duhura për të dy.

Sipas një burimi nga ambienti i tyre, stili i jetesës që secili prej tyre ka zgjedhur nuk përputhet me atë të tjetrit, ndërsa Ben Affleck thuhet se është nën presion të madh nga kërkesat e përditshme të gruas së tij.