Skandale rresht/ Ish e dashura e 50 Cent akuzohet si punëtore seksi e Diddy!

Padia e producentit të tij Jones akuzoi Diddy-n për trafikim seksual të shumë grave, ku mes tyre është edhe e ish e dashura e 50 Cent, Daphne Joy.

Sipas dokumenteve të gjykatës të siguruara nga Page Six, modelja e OnlyFans u akuzua si një punëtore seksi e përfshirë në rrjetin e dyshuar të trafikimit seksual të reperit.

Advertisement

Ajo supozohet se ishte një nga tre gratë Combs, të cilat “mburreshin” se paguheshin me një “pagë mujore” për punën e tyre seksuale.

Joy nuk e ka adresuar publikisht akuzën dhe nuk iu përgjigj kërkesës së Page Six për koment. Joy u takua me 50 Cent (emri i lindjes Curtis Jackson) për një vit dhe ata mirëpritën një djalë në shtator 2012.

Reperi i “In Da Club” nuk ka thënë asnjë fjalë në lidhje me paditë e Combs që janë grumbulluar gjatë muajve të fundit. Jones e paditi Combs në shkurt për sulmin seksual të dyshuar ndaj tij ndërsa ata bashkëpunuan në albumin e tij të fundit midis shtatorit 2022 dhe nëntorit 2023.

Jones gjithashtu pretendoi se ishte i detyruar të kërkonte punonjës seksi dhe të kryente akte seksuale para reperit dhe tha se beson se ishte droguar dhe përdhunuar gjatë një feste në shkurt të vitit 2023.