S’ka qetësi për Turqinë, goditet nga një tjetër tërmet 7.7 ballë!

Turqia tronditet sërish nga lëkundjet, ndërsa vetëm pak minuta më parë, rreth orës 11:24, është shënuar një tjetër tërmet 7.7 ballë i shkallës rihter.

Epiqendra ka qenë në Kahramanmaraşit, sipas të dhënave të Sizmologjisë Evropiane.

Advertisement

Mëngjesin e sotëm, rreth orës 04:00, Turqia u godit nga një tërmet po 7.7 ballë, duke lënë pas mijëra viktima dhe të plagosur.