Sërish tërmet 7.7 ballë në Turqi, shikoni pamjet dramatike, gazetari ishte në transmetim “live” kur dridhet toka dhe ndërtesat…

Turqia u trondit sërish nga lëkundjet e tërmetit, ndërsa vetëm pak minuta më parë, rreth orës 11:24, është shënuar një tërmet 7.7 ballë. Më pas janë regjistruar disa lëkundje, mbi 6.5 ballë të shkallës rihter.

Momenti është regjistruar nga kamerat, ndërsa siç shihet në këto pamje, një gazetar turk ka qenë në transmetim “live” në momentin e goditjes së fortë.

Advertisement

Në pamjet e rënda shihen një grup njerëzish që vrapojnë dhe bërtasin nga paniku.

Mëngjesin e sotëm, rreth orës 04:00, Turqia u godit nga një tërmet po 7.7 ballë, duke lënë pas mijëra viktima dhe të plagosur.