Video/ Tërmeti në Turqi, momentet kur shemben pallatet shumëkatëshe!

Pamjet e mëposhtme tregojnë momentet kur pallatet dhe ndërtesat shemben në Turqi si pasojë e tërmetit shkatërrimtar që ra mëngjesin e sotëm.

Në rrjetet sociale dhe mediat turke janë publikuar pamje të pallateve dhe ndërtesave teksa rrëzohen nga lëkundjet e forta sizmike.

Advertisement

Një pjesë e tyre janë shembur gjatë pasgoditjeve pas dëmeve të mëdha që kanë pësuar.