Shkëputet një pjesë shkëmbi në plazhin më të famshëm grek, lëndohet një pushuese

Një shkëmb u shkëput dhe ra në det, në zonën Navagio të ishullit grek Zakynthos.

Shkak për shkëputjen e masivit shkëmbor është krijuar një dallgë e madhe që u përplas në breg.

Në momentin e ngjarjes, plazhi ishte i populluar nga dhjetëra pushues, të cilët të kapur nga paniku largohen me shpejtësi.

Mediat greke kanë publikuar pamjet të cilat janë filmuar nga vetë plazhistët, ndërkohë që thuhet se në momentin e shkëputjes së shkëmbit, ndodheshin tre varka me pushues në det.

Raportohet se e plagosur ka mbetur një pushuese, ndërsa tre të tjerë janë zhdukur.