Roma shkarkon Jose Mourinho-n!

Në futboll vetëm emri nuk mjafton, një trajner e mbajnë rezultatet, të cilat dënuan ashpër edhe një emër të madhe si Jose Mourinho. Shkarkimi i tij dukej çështje kohe, por tashmë është zyrtare. Me anë të një deklarate për mediat, klubi roman bëri me dije se ka ndërprerë bashkëpunimin me teknikun portugez:

Roma njofton ndërprerjen e bashkëpunimit me efekt të menjëhershëm me Jose Mourinho-n dhe bashkëpunuesit e tij. Falënderojmë Mourinho-n për punën e bërë dhe për pasionin e transmetuar”, lexohet ndër të tjera në reagimin e klubit të Romën. Prej kohësh flitej që mes Mourinho-s dhe drejtuesve të klubit kishte një krisje të madhe, kjo jo vetëm për rezultatet e këtij sezoni, por dhe për deklaratat e tij, shpesh kundër klubit, ku ankohej për një merkato jo efikase dhe se nuk ka pasur mbështetjen e duhur. Shkarkimi i Mourinho-s erdhi menjëherë pas humbjes kundër Milanit në Serie A.

Advertisement