Rita Ora gati për të performuar krah këtyre artistëve të mëdhenj

Tani po na duket e zakonshme që në çdo vend që shkel, Rita Ora të shkëlqejë.

Pasi performoi në shumë evente të rëndësisme si MTV, Brit Awrads, etj, Rita po përgatitet për suksesin e rradhës, që do të jetë festivali i “BBC Music’s Biggest Weekend”.

Advertisement

Bukuroshja nga Kosova shoqërohet nga emra të mëdhenj të muzikës si Liam Payne, Sam Smith, Ed Sheeran, Taylor Swift Camilla Cabello, Stefflon Don, Mabel, Sigrid, 30 Seconds to Mars dhe George Ezra.

Eventi i organizuar nga Radio 1, 1Xtra dhe Asian Network në Swansea, do të mbahet në datat 26 dhe 27 maj në Singleton Park.

Pjesë e listës do të jenë edhe emra të tjerë të njohur të muzikës së huaj.