Rita Ora dhe Taika Waititi marrin vëmendjen me veshjet me ngjyra të ndezura rrugëve të New Yorkut…

Rita Ora dhe bashkëshorti i saj Taika Waititi dukeshim shumë të dashuruar ndërsa dolën me veshje shumëngjyrëshe për palestër, teksa shkuan për një shëtitje në New York City të enjten.

Këngëtarja, në moshën 33 vjeçare, dukej e relaksuar në një xhaketë sportive me ngjyrë vjollcë të zbehtë dhe kapele bejsbolli në kokë, shkruan DailyMail.

Advertisement

Duke mbajtur në dorë një pije të ftohtë me ngjyrë jeshile, ajo e kombinoi xhaketën sportive me një palë pantallona të gjata sportive dhe atlete të portokallta të markës “Nike”.
Rita mbështeti krahun pas shpinës së bashkëshortit Taika, i cili gjithashtu shfaqi ngjyrë në veshjen e tij me një xhaketë të gjelbër të thurur me grep.

Taika, i cili kishte marrë me vete një kamera profesionale për shëtitje, mbajti pamjen e tij të thjeshtë i veshur me një palë pantallona të bardha dhe atlete bejsbolli.

Shëtitja e tyre e dashuruar vjen vetëm pak javë pasi ajo zbuloi se ka dashur të mbajë martesën e saj me Taikan të fshehtë sepse ‘gjithmonë ka ndarë me publikun gjithçka nga jeta e saj’

Rita u martua me regjisorin nga Zelanda e Re në gusht të vitit 2022, por nuk e konfirmuan martesën e tyre deri në përvjetorin e tyre të parë vitin e kaluar.
Rita i tha revistës ES Magazine se shokët e saj ishin shqetësuar se mund të kishin humbur ditën e saj të madhe, pasi ajo dhe Taika zgjodhën të kishin vetëm tetë mysafirë në praninë e tyre për një ceremoni intime.

Ajo tha: “Që një kohë jam në sytë e publikut dhe gjithmonë kam dhënë gjithçka ku jam pjesë për publikun. U ndjeva mirë të kishim diçka që ishte sekret për pak kohë. Shumë nga miqtë e mi ishin si ‘Oh Zot, ne e kemi humbur dasmën tënde’. Unë thjesht u them se do të gjejmë diçka për t’u rregulluar”.

Rita dhe Taika u martuan në një ceremoni private në shtëpinë e tyre në Los Angeles, të cilën e planifikuan vetëm për dy javë, pasi ajo i propozoi gjatë një udhëtimi në Palm Springs.

Ylli gjithashtu la të kuptohet se ajo dhe Taika tashmë kanë diskutuar për krijimin e familjes, pasi kanë blerë një shtëpi të dytë në vendin e lindjes së regjisorit, Zelandën e Re.