Reperi shqiptar mban flamurin kuq e zi në festivalin më të njohur të muzikës Hip Hop (Video)

Siç kemi bërë të ditur edhe më parë (nëse ju kujtohet) Gashi do të performonte në festivalin vjetor më të njohur të muzikës hip hop në Zvicër, Openair Frauenfeld, dhe kështu ndodhi…

Mbrëmjen e djeshme, reperi me origjinë shqiptare ndezi skenën dhe madje në një moment mori flamurin shqiptar dhe e valëviti para turmës.

tell @frenchmontana I said thank you for bringing me out tonight!

A post shared by GASHi (@gashi) on

🌊🌊🌊🌊

A post shared by GASHi (@gashi) on

Switzerland 🔥🔥🔥🔥

A post shared by GASHi (@gashi) on

Emri i tij i vërtet është Labinot Gashi, i cili ka emigruar jashtë vendin kur ishte ende i vogël, ndërsa tani jeton në Brooklyn. Së fundmi është pjesë e “Roc Nation” drejtuar nga Jay-Z.