Princi Harry dhe Meghan Markle po divorcohen?

Ndërsa të gjithë prisnin të shihnin nëse Princi Harry dhe Meghan Markle do të merrnin pjesë në ceremoninë e kurorëzimit të Mbretit Charles, njoftimi nga pallati se djali i tij i dytë do të marrë pjesë i vetëm ka rindezur thashethemet e ndarjes.

Që kur Pallati Buckingham konfirmoi se Princi Harry do të marrë pjesë i vetëm në kurorëzimin e babait të tij, duke lënë pas Meghan Markle dhe dy fëmijët e tyre, thashethemet për një ndarje janë rikthyer. Ka muaj që raportohet për ndarjen e tyre.

Advertisement

E ndërsa ky do të jetë takimi i parë i Princit Harry me familjen mbretërore pas publikimit të “Spare”-it shumë të lavdëruar, In Touch Weekly ka disa ditë që raporton se çifti tashmë ka vendosur të ndahet.

Ata thjesht presin që ceremonia e kurorëzimit të mbretit të përfundojë para se ta bëjnë atë. Duke parandaluar kështu që dritat të bien mbi to. Meghan Markle mendon se për shkak të librit të Princit Harry, ajo humbi mundësinë për të fituar miliona dollarë.

Madje thuhet se ajo e kishte informuar për qëllimin e saj për t’u divorcuar menjëherë pas fronëzimit të mbretit Charles. Nuk janë të paktë ata që e shohin çiftin e dashur në prag të ndarjes pas autobiografisë së Princit Harry.

Përmendja e përdorimit të substancave nga princi Harry në autobiografinë e tij të bujshme “Spare” thuhet se ka dobësuar, nëse jo eliminuar, çdo mundësi që ata të përfshihen në politikë. Kjo mund të ketë qenë pika e fundit për Meghan Markle.

Ajo nuk e pa karrierën e saj të ngrihej dhe marrëdhëniet e saj me familjen mbretërore u kthyen në një luftë të pamëshirshme. Ndërkohë shumë persona të njohur që i kanë mbështetur në “revolucionin” e tyre po largohen nga çifti. Çifti e sheh që popullariteti i tyre të bjerë në nivele më të ulëta historike. Ajo ka qenë subjekt i talljeve intensive dhe është e ndaluar nga ngjarjet magjepsëse të Hollivudit.

Meghan Markle po distancohet

Ka kohë që dyshja u shfaqën publike së bashku pas publikimit të dokumentarit të tyre Netflix. Meghan Markle thuhet se po distancohet nga Princi Harry. “Po bëhet gjithnjë e më e qartë se diçka nuk është në rregull. Meghan Markle definitivisht po planifikon lëvizjen e saj të radhës”, shkruan Matthew Steeples.

Të gjitha lëvizjet e tyre vihen nën mikroskop. Edhe fakti që ata nuk u shfaqën në festën e 69-vjetorit të Oprah-s, ata besojnë se mund të sinjalizojë diçka më të madhe. “Fakti që çifti i pandashëm më parë nuk janë parë në publik së bashku për disa muaj është shumë, shumë tregues”, vëren Zoe Delaney nga Irish Mirror.

Edhe pse Princi Harry dhe Meghan Markle morën pjesë në rinovimin e betimit të Ellen DeGeneres me Portia de Rossi, ata mbetën të ndarë gjatë mbledhjes, sipas News AU. Lajmi se Meghan Markle do të divorcohet nga Princi Harry po luan shumë në tabloidet. Dhe kjo brenda 18 muajve të ardhshëm.

E vërtetë apo jo, raportet për ndarjen e tyre të afërt kanë filluar të rriten fuqishëm. Mbetet për t’u parë nëse Princi Harry dhe Meghan Markle do të arrijnë të kapërcejnë ndonjë problem në marrëdhënien e tyre.