Page Six: Dua Lipa po ndërton një rezidencë shumëmilionshe në Shqipëri!

Krijuesja e shumë hiteve Dua Lipa po ndërton një rezidencë shumëmilionëshe në Sarandë, Shqipëri, ku familja e saj i ka rrënjët, është shprehur një burim ekskluzivisht për medien amerikane të lajme Gossip, Page Six.

Sipas kësaj medie rezidenca në qytetin bregdetar e cila ndodhet përballë ishullit grek të Korfuzit do të ketë pamje madhështore me pamje nga Deti Jon.

Advertisement

Lipa, e lindur në Britani nga prindër emigrantë shqiptarë, Anesa dhe Dukagjin Lipa, iu dha shtetësia shqiptare në nëntor nga presidenti Bajram Begaj.

Fituesja e çmimit Grammy jetoi në Kosovë me familjen e saj nga mosha 11-15 vjeç, ka treguar për NPR (Radio Publike Kombëtare një organizatë mediatike jofitimprurëse amerikane me seli në Uashington):

“Unë nuk do ta ndryshoja atë për asgjë në botë sepse me të vërtetë më ndihmoi të bëhesha kjo që jam”.

Në vitin 2016, këngëtarja “Levitating” dhe babai i saj themeluan Fondacionin Sunny Hill për të mbledhur fonde me koncerte vjetore në Shqipëri për të ndihmuar njerëzit që përjetojnë vështirësi financiare.

Në verën e vitit 2021, ajo pushoi në vendin ballkanik me familjen dhe të dashurin e atëhershëm Anëar Hadid dhe darkoi me kryeministrin Edi Rama.

Një përfaqësues i Lipës nuk iu përgjigj një kërkese për koment.