“Nuk e dija që isha martuar me Kledi Kadiun!” Mesazhi i Chiara Ferragnit për Fedez bëhet viral dhe shkak u bë balerini shqiptar

Fedez dhe Chiara Ferragni janë një nga çiftet më të famshëm dhe të dashur në botë. Ata janë shumë aktivë në rrjetet sociale që janë ura lidhëse me fansat e tyre në vende të ndryshme. Dje këngëtari zbuloi se po përgatiste një koreografi për një nga programet televizive në shtetin fqinj. Për orë të tëra ai u ushtrua për të mësuar hapat në mënyrën më të mirë të mundshme teksa më e impresionuara nga paraqitja e tij ka qenë Chiara.

Madje, blogerja më e njohur në botë me nota humori e ka krahasuar bashkëshortin e saj me balerinin e mirënjohur shqiptar Kledi Kadiu. Fedez ka publikuar në Instastory mesazhin që ajo i ka dërguar, ku shkruan “Nuk e dija që isha martuar me Kledi Kadiun”,  ndërsa Fedez shkroi krah bisedës. “Faleminderit dashuri”.

Advertisement

Kjo bisedë është bërë menjëherë virale e po komentohet në mediat sociale. Kledi Kadiu i cili ka spikatur përmes spektakleve të kërcimit në Itali për talentin e tij, është një balerinët më të suksesshëm të vendit fqinj. Dhe është gjithashtu themeluesi i shkollës Kledi Dance në Romë.

Fakti që mes shumë balerinëve në Itali, Chiara e ka krahasuar Fedez me Kledin na bën të gjithve shumë krenarë.