Nga Dua Lipa te Lorik Cana, shqiptarët e famshëm bashkë për këtë qëllim

Gjithë kombi shqiptar krenohet me emrat e tyre në botë dhe Dua Lipa, Ermal Meta, Inva Mula, Olen Çezari, Ramë Lahaj, Genc Tukiçi, Eno Peçi, Elhaida Dani, Lorik Cana dhe Erza Muqolli do të mblidhen bashkë për një koncert.

Artistët e famshëm shqiptarë do të mblidhen më 19 nëntor në orën 20:30, në Teatrin Argentina në Romë. Ata do të realizojnë një shfaqje madhështore. Si rrallëherë  do të mblidhen për një koncert kombëtar në nder të 550 vjetorit të vdekjes së heroit tonë kombëtar Skënderbeut.

Advertisement

Ishte tenori Ramë Lahaj ai që njoftoi lajmin në Instagram duke shkruar: “Tok së bashku për Skënderbeun”.

https://www.instagram.com/p/BqHbiWBn1hR/