Mendoni se jeni romantikë? S’keni parë ende urimin e Albanit për Miriamin (Foto)

U bënë kaq shumë vite që i shikojmë bashkë sa që nuk mund t’i mendojmë më të veçuar dhe sigurisht nga çdo dedikim i tyre për njëri-tjetrin buron vetëm dashuri.

Këngëtari Alban Skënderaj, ka thurur fjalët më të bukura në ditëlindjen e 33-të së bashkëshortes të tij, Miriam Cani dhe padyshim na preku zemrat:

Advertisement

“Kush na njeh e di qe jam une ai me fat, qe ti je nje bekim ne jeten time dhe ne familjen tone, qe pa ty une nuk do isha ky qe jam! Ti, qe dhuron dashuri e perkushtohesh pa asnje kusht, qe duron cdo kaprico te karakterit tim jo te lehte, qe zbeh cdo pasiguri timen. Ti per mua nuk je as 1 ne 7.6 miliarde! Ti per mua je TI, E VETMJA! Mikja ime e zemres time, spiranca ne qiellin tim!
Kush na njeh e di qe jam une ai me fat!
Gezuar shpirt ❤.”

Wow… na la thjesht pa fjalë!