Mediat e huaja shkruajnë për vjeshjen provokuese të Bleonës në Oscars

Diskutimet për personazhet që ishin të ftuar në ndarjen e çmimeve Oscars janë të shumta, ku pjesë e këyre diskutimeve është bërë dhe këngëtarja shqiptare, Bleona Qerreti.

Pas ndarjes së çmimeve u organizua një “afterparty” nga Vanity Fair në Los Angeles. Dhe ajo që i la gojëhapur të gjithë ishte parakalimi i Bleona Qeretit, e cila dhe këtë herë zgjodhi të tërheqë vëmendje me një look paska të ekzagjeruar.

Advertisement

Edhe këtë vit Bleona ka kaluar në tapetin e kuq e veshur një rrjetë shkëlqyese, për të cilën mediat e huaja kanë rezërvat e tyre. Pjesa tjetër që u kritikua nga pamja e Bleonës ishte dhe modeli i flokëve dhe makeup-i.

Mediat e huaja shkruajnë se këngëtarja shqiptare ka shkelur kodin e veshjes së eventit.