Mc Kresha dhe Lyrical Son lançojnë ‘bombën’ e rradhës

“Muzikë e Alltisë”, mban titullin albumi i ri i dyshes.

Ky album ka gjithsej 11 projekte të reja muzikore të cilat nuk janë të realizuara me videoklip, vetëm në versionin audio.Projektet muzikore janë punuar në studion muzikore PINT, të kompozuara me muzikë dhe tekst nga vet Kresha dhe Lyrical Son.

Advertisement

Theksojmë se, reperët kanë edhe dy bashkëpunime, një me këngëtaren Elvana Gjatën dhe reperin Ledri Vula.

Kangë e shihrav, Hotel Mahalla, Inati, Recepti, Nji lot, Paret lejla, Stuhi mbi oqean (bashkëpunim me Elvanën) J.C.V.D (bashkëpunim me Ledri Vulën), Rrugë e gjatë, Rammstein dhe Guinners janë titujt e këngëve.