Mariah Carey fiton ‘Diamond Award’

Hiti i Krishtlindjeve i Mariah Carey i vitit 1994 “All I want for Christmas is you” vazhdon të jetë një nga këngët më të dëgjuara gjatë periudhës së festave të fundvitit. Ajo është bërë kënga e parë festive që ka marrë cmimin e njohur ‘Diamond Award’.

Këngëtarja e ndau lajmin përmes një postimi në Instagram ku tregonte se mbante çmimin Diamond. “Diamantet janë miku më i mirë i një vajze”, shkroi Carey poshtë fotos. Për të fituar çmimin, kënga duhej të kishte  mbi 10 milionë shitje dhe transmetime.

Kujtojmë se këngëtarja 52-vjeçare, Mariah Carey sapo ka publikuar këngën e saj të re “Fall in Love at Christmas”, një bashkëpunim me muzikantët Khalid dhe Kirk Franklin të cilin e dëgjoni më poshtë.

Advertisement