Madonna do të vijë shumë afër Shqipërisë, këngëtarja publikon datat e turneut të saj!

Ashtu si dhe pritej, Madonna, ka shpallur datat e turneut të saj “Madonna: The Celebration Tour”.

Videoja e publikuar e turneut përfshin Judd Apatoë, Jack Black, Lil Wayne, Diplo, Bob the Drag Queen, Kate Berlant, Larry Owens, Meg Stalter, Eric Andre dhe arrin kulmin me Amy Schumer që guxon Madonna të shkojë në turne dhe të performojë mega hitet e saj katër dekadash.

Advertisement

Turneu do të startojë më 15 korrik dhe do të nxjerrë në pah katalogun e saj muzikor të pakrahasueshëm të muzikës gjatë 40 viteve të fundit. Gjithashtu, Madonna është kujdesur që gjatë këtij turneu një respekt të veçantë do i kushtojë qytetit të Nju Jorkut, aty ku dhe këngëtarja filloi karrierën e saj muzikore.

Prodhuar nga Live Nation, turneu global me 35 qytete do të nisë në Amerikën e Veriut më 15 korrik në Rogers Arena në Vancouver, BC me ndalesa në Detroit, Çikago, Nju Jork, Miami, Los Anxhelos dhe më pas ajo do të niset në Europë.Turneu do të përfundojë në Amsterdam më 1 dhjetor – datat e plota shfaqen më poshtë.

“Jam e emocionuar të eksploroj sa më shumë këngë të jetë e mundur, me shpresën që t’u jap fansave të mi shfaqjen që ata kanë pritur,” thotë Madonna në njoftim.

Bob the Drag Queen (aka Caldwell Tidicue) do të jetë i ftuari special në të gjitha datat e turneut.

DATAT dhe VENDET:

E shtunë 15 korrik – Vancouver, BC – Rogers Arena

E martë 18 korrik – Seattle, WA – Arena e Premtimit të Klimës

E shtunë 22 korrik – Phoenix, AZ – Qendra e gjurmëve

E martë 25 korrik – Denver, CO – Ball Arena

E enjte 27 korrik – Tulsa, OK – Qendra BOK

E dielë 30 korrik – St. Paul, MN – Qendra Energjetike Xcel

E mërkurë 2 gusht – Cleveland, OH – Rocket Mortgage Fieldhouse

E shtunë 05 Gusht – Detroit, MI – Little Caesars Arena

E hënë. 7 gusht – Pittsburgh, PA – PPG Paints Arena

E mërkurë 09 Gusht – Çikago, IL – Qendra e Bashkuar

E dielë 13 gusht – Toronto, ON – Scotiabank Arena

E shtunë 19 gusht – Montreal, QC – Qendra Bell

E mërkurë 23 gusht – Nju Jork, NY – Madison Square Garden

E enjte 24 gusht – Nju Jork, NY – Madison Square Garden

E mërkurë 30 gusht – Boston, MA – TD Garden

Shtator 2 shtator – Uashington, DC – Capital One Arena

E martë 5 shtator – Atlanta, GA – Arena e Farmave Shtetërore

E enjte 7 shtator – Tampa, FL – Amalie Arena

Shtator 09 – Miami, FL – Miami-Dade Arena

E mërkurë 13 shtator – Houston, TX – Toyota Center

Hënë 18 shtator – Dallas, TX – Qendra e American Airlines

E enjte 21 shtator – Austin, TX – Moody Center ATX

E mërkurë 27 shtator – Los Angeles, CA – Crypto.com Arena

E mërkurë 04 tetor – San Francisko, CA – Qendra Chase

E shtunë 07 Tetor – Las Vegas, NV – T-Mobile Arena

DATA E TURIT FESTIMOR TË EVROPËS:

E shtunë 14 tetor – Londër, MB – The O2

E shtunë 21 tetor – Antwerp, BE – Sportpaleis

E mërkurë 25 tetor – Kopenhagë, DK – Royal Arena

E shtunë 28 tetor – Stokholm, SE – Tele2

E mërkurë 01 nëntor – Barcelona, ​​ES – Palau Sant Jordi

E hënë Nëntor 06 – Lisbonë, PT – Altice Arena

E dielë 12 nëntor – Paris, FR – Accor Arena

E hënë 13 nëntor – Paris, FR – Accor Arena

E mërkurë 15 nëntor – Këln, DE – Lanxess Arena

E enjte 23 Nëntor – Milano, IT – Forumi Mediolanum

E martë 28 nëntor – Berlin, DE – Mercedes-Benz Arena

E premte 1 Dhjetor – Amsterdam, NL – Ziggo Dome