Këngëtari i famshëm jep lajmin e trishtë: Në fund të vitit heq dorë nga muzika

Al Bano Carrisi, këngëtari italian që është mjaft i dashur edhe për publikun shqiptar, do të largohet nga industria muzikore.

I ftuar në emisionin “Mattino cinque”, ai ka konfirmuar se me fillimin e vitit të ri nuk do të këndojë më.

“Po është e vërtetë që prej datës 1 janar do të ndaloj së kënduari”, ka thënë 75-vjeçari.

Më 31 dhjetor ai do të mbajë koncertin e tij të fundit të lamtumirës për t’u shkëputur nga bota e muzikës. Shkak i këtij largimi është bërë gjendja e tij shëndetësore. Në vitin 2017 Al Bano u godit nga një atak në zemër dhe nga ishemia.

Nëse kthejme kokën pas te karriera e tij 53-vjeçare muzikore, sukseset janë të shumta. Madje dhe albumi i fundit “Di rose e di spine”, është përqafuar mjaft mirë nga publiku.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.