Kendall Jenner ndahet nga Devin Booker pas dy vitesh romance!

Kendall Jenner besohet se është ndarë nga i dashuri i saj, Devin Booker.

Pas dy vitesh bashkë, thuhet se kanë marrë vendimin për t’u ndarë për t’u fokusuar në karrierën e tyre të ngarkuar.

Advertisement

Lajmi për ndarjen e tyre vjen vetëm disa ditë pasi Kendall, motra e saj Kylie dhe Hailey Bieber u panë duke festuar në koncertin e Harry Styles në Forumin Kia në Los Anxhelos.

Duke folur për People , një burim tha: “Të dy kanë orare tepër të ngjeshur për momentin me karrierën e tyre dhe ata kanë vendosur ta bëjnë këtë një prioritet.

Burimi i afërt me ish-çiftin ka thënë më tej se të dy kanë marrë vendimin për t’u ndarë dhe kanë planifikuar të qëndrojnë në kontakt me njëri-tjetrin.

Pavarësisht ndarjes së tyre, Kendall ndau një postim romantik në Instagram për ditëlindjen e Devin më 30 tetor, vetëm disa javë para lajmit.

Devin dhe Kendall u lidhën për herë të parë së bashku në maj 2018, por burimet në atë kohë thanë se marrëdhënia e tyre ishte thjesht platonike dhe ata ishin thjesht miq.

Edhe pse romanca e tyre u bë serioze në vitin 2020, çifti nuk e pranoi zyrtarisht deri në vitin 2021, pasi ata festuan Ditën e Shën Valentinit me njëri-tjetrin.