Jimmy Kimmel do të prezantojë çmimet Oscar 2023!

Jimmy Kimmel do të prezantojë ceremoninë e 95-të të çmimeve Oscar. Lajmi është konfirmuar nga producentët e eventit Glenn Weiss dhe Ricky Kirshner.

Kimmel e ka drejtuar shfaqjen dy herë më parë, në vitin 2017 dhe 2018.

Advertisement

“Të jesh i ftuar për të drejtuar Oscar për herë të tretë është një nder i madh ose një kurth”, tha Kimmel. “Sido që të jetë, i jam mirënjohës akademisë që më pyeti kaq shpejt pasi të gjithë të mirët thanë jo.”

Oscar 2023 pason Shuplakën e famshme, ku Will Smith goditi prezantuesin Chris Rock në skenë. Smith, i cili fitoi aktorin më të mirë atë natë, u ndalua nga Oscars për 10 vjet si rezultat.

Ceremonia e 95-të e çmimeve Oscar do të mbahet të dielën më 12 mars në Teatrin Dolby në Los Angeles.