Jennifer Lopez dhe Ben Affleck rikthehen në krahët e njëri-tjetrin 17 vite pas ndarjes

Nuk është më thjesht një thashethem: Shtatëmbëdhjetë vjet pasi prishën fejesën e tyre, Jennifer Lopez dhe Ben Affleck po shkojnë nga miq në më shumë se miq. Pasi yjet u shfaqën veçmas në koncertin “VAX LIVE” në Los Anxhelos të dielën, 2 maj, ata u nisën së bashku në Yellowstone Club në Montana, ku pushuan së bashku për rreth një javë, shkruan E!Online. Lajmi vjen rreth një muaj pasi Jennifer dhe Alex Rodriguez konfirmuan se ishin ndarë pas katër vitesh së bashku. Ditë më vonë, ajo dhe A-Rod u bashkuan në Los Angeles në fund të prillit. Sidoqoftë, Ben ishte parë në shtëpinë e saj në qytet. Në atë kohë, një burim tjetër tha se ata ishin “vetëm miq”. Por, çifti duket se kuptoi që kimia mes tyre vijon ende si para shtatëmbëdhjetë vitesh.

“Ata kanë qenë në kontakt gjatë gjithë këtyre viteve,” –shkruan E! News, duke vënë në dukje se dyshja e ribashkuar pasi J.Lo u kthye nga xhirimet në Republikën Dominikane. “Ben zgjati dorën për të parë se si ishte dhe ata darkuan së bashku disa herë brenda këtij muaji të fundit. Ata u rikthyen aty ku u ndalën për herë të fundit dhe po shijojnë shoqërinë e njëri-tjetrit.”

Advertisement

Ata kanë qëndruar bashkë në një njëjtin resort dhe kanë udhëtuar me njëri-tjetrin me një makinë. Pasi kanë përfunduar pushimet janë larguar sërish me njëri-tjetrin për në shtëpinë e J.Lo në Bel-Air.

Jennifer dhe Ben filluan lidhjen në korrik 2002 ndërsa xhironin “Gigli”. Aktori i propozoi në nëntor të atij viti me një unazë diamantë “Harry Winston” me porosi 6.1 karat rozë. Sidoqoftë, vetëm disa ditë para betimeve të tyre në shtator 2003, çifti, i konsideruar “Bennifer” nga fansat, thirri dasmën e tyre Santa Barbara, Kaliforni. Muaj më vonë, në janar 2004, ata konfirmuan se ishin ndarë zyrtarisht.