I kanë quajtur ‘katastrofë’, VIP-at që u veshën më keq në ‘BAFTA Awards’

Ceremonia e ndarjes së çmimeve “BAFTA”, sigurisht që nxjerr talentin dhe më të mirën nga industria e filmit, por ndodh që të ekspozojë edhe më të keqen sa i takon modës!

Kështu, me përjashtim të personazheve që i takojnë listës A, kishte në mesin e tyre nga ata që guxuan të sfidonin të ftohtin për të sjellë në tapetin e kuq të Royal Albert Hall në Londër, modele veshjesh të guximshme, të tepruara do t’i konsideronin emrat e mëdhenj të botës së fashion-it!

Advertisement

Yjet si aktorja e Charlie’s Angels Ella Balinska dhe këngëtarja Pixie Lott goditën me fustanet e tyre dramatike dhe të guximshme, duke i bërë “trimëri” të ftohtit të këtyre ditëve dimri.

Aktori Wild Rose Jessie Buckley ishte një tjetër personazh i famshëm që pësoi një “rrëshqitje” satirike stili, aq sa e gjithë pamja e tij u duk si një ansambël me kadife të gjatë dhe pendë struci në fund!

Lista është edhe më e gjatë e protagonistëve që zunë vend në kategorinë e të veshurve më keq! Zbulojini edhe ju!

/RevistaClass/