Festat shndërrohen në makth për çiftin në Romë, ​ gruaja ndezi oxhakun ku burri i saj kishte fshehur 20 mijë euro!

Edhe pse festat e Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri janë zakonisht një kohë kur stresi reduktohet në minimum, për një çift të martuar kjo periudhë e vitit u kthye në një makth.

Përkatësisht, siç raporton gazeta Il Messaggero, një rast i çuditshëm ka ndodhur në Romë kur burri vendosi, pa e informuar gruan e tij, të fshehë kursimet e tij në formën e obligacioneve në shumën prej 20 mijë eurosh në oxhak, pasi mendonte se ishte një kasafortë që hajdutët nuk do ta gjenin kurrë.

Advertisement

Megjithatë, gjëja që ai parashikoi ishte se gruaja e tij një ditë do të vendoste ta ndezte oxhakun.

“Gruaja ime nuk e dinte që unë i fsheha aty. Çdo vit para se të ndez zjarrin i lëviz paratë. Tani kur pashë flakët doja të humbisja mendjen”, tha Mario sipas mediave italiane.

Sipas tij, ai nuk ka pritur që oxhaku të ndizet edhe për disa ditë duke pasur parasysh se temperaturat në Romë nuk kërkojnë ngrohje shtesë.

Megjithatë, gruaja vendosi të krijojë një atmosferë Krishtlindjesh dhe Vitit të Ri pak më herët dhe ndezi oxhakun.

“Kur burri tha se çfarë kishte në oxhak, paratë nuk mund të shpëtoheshin më”, shkruan Il Giornale.