Fansta e Beyonce mesa duket po akuzojnë Taylor Swift se ka kopjuar ikonën e popit, në videon e saj muzikore, Lemonade.

Image result for taylor swift and beyonceAta vunë në dukje nëpër rrjete të ndryshme sociale, ngjashmëritë e mëdha midis teaser-it të Swift “Look What You Made Me Do” dhe performancave e videos së Lemonade të Beyonce.

Një fans postoi në Twitter një foto ku dukeshin pamje nga të dyja videoklipet me diçiturën: “Lemonade and Minute Maid.”Strike a pose? A social media user shared a side-by-side shot of the star's videos for comparison

Advertisement

Një tjetër fans shtoi: ‘Taylor Swift dëshiron kaq keq të jetë Beyonce.’ 

Në një pjesë të teaser-it, duket 27-vjeçarja Swift, e veshur me një body të zi dhe geta rrjetë, ndërkohë që udhëheq grupin kërcimtar të meshkujve.
Beyonce, kishte një veshje të ngjashme në performancën e Formation, e shoqëruar me kërcimtarë gjatë Superbowl 2017.

Copy cat: The devotees pointed out the teaser video for Swift's new single Look What You made Me Do has close similarities to Beyonce's Lemonade performancesCopy cat: The devotees pointed out the teaser video for Swift's new single Look What You made Me Do has close similarities to Beyonce's Lemonade performances

Videoklipi i Formation ka në qendër Beyonce duke qëndruar në krye të një grupi meshkujsh, ndërkohë, në videon “Sorry”, duket Serena Williams dhe ajo vetë, të dyja të veshura me një body të zi.

Ndërkohë, fansat e Taylor e kanë mbështetur e përgëzuar atë për single-in e ri.

Coming soon: Reputation will be released on November 10Albumi i saj i ri “Reputation” pritet të publikohet më 10 Nëntor.