Elvana Gjata gati për të shkëlqyer në natën finale të “The Voice Kids”

Tashmë është bërë zakon që në çdo finale të “The Voice” të ftohet një nga këngëtarët më në zë të momentit.

E ftuara speciale e këtij viti do të jetë pikërisht Elvana Gjata, e cila është rikthyer fuqishëm me 6 hitet që nxorri nga mini-albumi “3” dhe së fundmi me super-hitin “Off Guard” në bashkëpunim me reperin “Ty Dolla $ign”.

Advertisement

Elvana prej kohësh po zhvillon karrierën e saj përtej kontinentit, ku pas albumit me artistë të famshëm në Amerikë e botë, Elvana po kryeson listat me bashkëpunimet e saj të cilat duket se nuk kanë të sosur. Së fundmi ylli shqiptar kryesoi dhe top-listën në Top Channel me tre vendet e para.

Me siguri nata e sotme do të jetë vërtetë magjike me zërat e gjashtë fëmijëve finalistë dhe me performancën e Elvanës, e cila nuk dihet ende se silat këngë do të këndojë.

Finalisët e “The Voice Kids” janë: Sindi Goma, Ana Kodra, Denis Bonja, Frensi, Klea Çutra  dhe Rita Daklani.

Nuk na mbetet gjë tjetër veçse të presim orën 21:00 për të zbuluar surprizat dhe fituesin e këtij edicioni…