Dy shpërthime në Bejrut, fotot dhe videot nga ngjarja tregojnë tmerrin që ka pushtuar kryeqytetin libanez

Dy shpërthime masive tronditën Bejrutin duke i marrë jetën shume personave, ndërsa kryeqyteti libanez u pushtua nga një re e zezë tymi.

Dy shpërthime në Bejrut, fotot dhe videot nga ngjarja tregojnë

Advertisement

Ndërtesat pranë vendit ku ndodhën shpërthimet janë dëmtuar, mes tyre edhe banesa e ish-kryeministrit.

Ky i fundit është i sigurt, ndërsa ministri i Shëndetësisë tha se shpërthimet kanë shkaktuar një numër të madh të plagosurish dhe shumë dëmtime.

Dy shpërthime në Bejrut, fotot dhe videot nga ngjarja tregojnë

Burime për Reuters thanë se, të paktën 10 persona kanë humbur jetën nga shpërthimi.

Dy shpërthime në Bejrut, fotot dhe videot nga ngjarja tregojnë

Mediat kanë publikuar pamjet pak momente pas shpërthimit, që raportohet se ka ndodhur brenda portit në disa depo që mbanin eksplozivë ose fishekzjarr, ndërsa nuk dihet se çfarë i shkaktoi ato.

Dy shpërthime në Bejrut, fotot dhe videot nga ngjarja tregojnëDy shpërthime në Bejrut, fotot dhe videot nga ngjarja tregojnëDy shpërthime në Bejrut, fotot dhe videot nga ngjarja tregojnëDy shpërthime në Bejrut, fotot dhe videot nga ngjarja tregojnëDy shpërthime në Bejrut, fotot dhe videot nga ngjarja tregojnëDy shpërthime në Bejrut, fotot dhe videot nga ngjarja tregojnëDy shpërthime në Bejrut, fotot dhe videot nga ngjarja tregojnë

Burimi: TiranaPost.al