Dua Lipa kryeson në top listat latine me bashkëpunimin e fundit

“Un Día” nga J. Balvin, Dua Lipa, Bad Bunny dhe Tainy renditet në Nr.1 në sondazhin e “Hot Latin Songs” të datës 3 gusht.

Bashkëpunimi bilingual, lëshuar në 24 korrik, rrëzoi nga froni një bashkëpunim tjetër nga Black Eyed Peas, Ozuna dhe J.Rey Soul me këngën “Mamacita” që qëndroi në top listë për tre javë rresht. “Un Día” është debutimi i Dua Lipës në top lista latine ky kryeson në cdo top listë latinë në Billboard.

Advertisement
Burimi: Prive.al