Dua Lipa merr kritika pasi theu rregullat e vetë izolimit

Dua Lipa është akuzuar për shkelje të rregullave të vetë izolimit pasi vizitoi familjen e saj për një piknik për ditëlindjen e motrës së saj…

Këngëtarja – e cila është duke izoluar me të dashurin Anwar Hadid në një Airbnb në Londër – ka ndarë foto nga festa me familjen e saj në kopshtin e tyre, duke injoruar rregullat e rrepta për distancimin shoqëror.

Advertisement

 She got very close to her family despite the strict social distancing rules

Këngëtarja 24-vjeçare aktualisht po jeton në një apartament me qira në Londër për shkak të një përmbytjeje në shtëpinë e saj.

Familja e saj dukej se po shijonte një festë kopshti për ditëlindjen e 19-të të motrës, Rinës.

 Rina celebrated her 19th birthday at home

Fotografitë e postuara nga familja në mediat sociale tregojnë Dua dhe motrën e saj duke pozuar së bashku, si dhe duke u përqafuar me të dashurin, Anwar në kopsht.

 The couple visited her family for the party

Dhe përdoruesit e mediave sociale ishin të shpejtë për të theksuar se ajo dukej se kishte thyer rregullat e vetë izolimit dhe qarkullimit të kufizuar.

Burimi: Prive.al