Dua Lipa jo vetëm një sirenë, ka dhe një surprizë tjetër për filmin ‘Barbie’…

Të martën, më 4 prill, Dua Lipa u njoftua si anëtare e kastit në filmin e ardhshëm live-action Barbie me regji të Greta Gerwig.

Ndryshe nga aktorët e tjerë të bashkangjitur në film, Dua ishte një surprizë absolute derisa posteri i saj për filmin u publikua në mediat sociale. Por përveç se të luajë në film, Lipa është vendosur gjithashtu të regjistrojë këngën me temë për filmin Barbie (sipas The Daily Mail). Tashmë ishte konfirmuar se kënga ikonë e Aqua “Barbie Girl” nuk do të shfaqet në film dhe duket se Lipa ka një hit të ri për të shërbyer si kënga me temë zyrtare e filmit.

Advertisement

Për më tepër, thashethemet tregojnë se Lipa ka shumë më tepër se vetëm një këngë në punë për këtë film.

Pjesa tjetër e kastit të filmit Barbie do të shfaqë Margot Robbie si Barbie kryesore, Hari Nef si Doktor Barbie, Issa Rae si President Barbie, Kate McKinnon si Barbie e shkatërruar, Nicola Coughlan si Diplomat Barbie, Emma Mackey si shkencëtaren e çmimit Nobel Barbie, Ana Cruz Kayne si Barbie e Gjykatës së Lartë, Sharon Rooney si avokate Barbie dhe Alexandra Shipp si autore Barbie.

Aktorët meshkuj në Barbie përfshijnë Ryan Gosling, Kingsley Ben-Adir, Simu Liu, Ncuti Gatwa dhe Scott Evans të gjithë duke luajtur versione të ndryshme të Ken.

Mezi presim të dëgjojmë këngën me temë Barbie të Dua Lipës dhe mund të shpresojmë vetëm që këto thashetheme për këngë të shumta në kolonën zanore të jenë gjithashtu të vërteta!