David Letterman zbulon të ftuarit e fundit të “Late Show”

Vërtetë David Letterman nuk do të jetë më moderator i “Late Show”, por do ta mbyllë programin e tij me një listë të gjatë të ftuarish nga emrat më të njohur të Hollywood-it.
Ish-presidenti Bill Clinton, Oprah Winfrey dhe Julia Roberts janë mes të ftuarve që do të shfaqen në javën e fundit të transmetimit në CBS.
Clinton do të shfaqet për herë të njëzetë në program, të martën.
Howard Stern dhe Don Rickles do të shfaqen të hënën.
Adam Sandler do të jetë i ftuar të martën.
Julia Roberts, Paul Shaffer dhe Ryan Adams të mërkurën, George Clooney dhe Tom Waits të enjten, ndërsa Winfrey do të jetë e ftuar të premten së bashku me Norm MacDonald.
68 vjecari do të jetë për herë të fundit në “Late Show” të mërkurën e datës 20 Maj, ndërkohë që për tre puntatat e fundit ende nuk janë bërë të ditur të ftuarit.
Në këtë datë, kolegu i tij Jimmy Kimmel, ka thënë se nuk do të transmetojë emisionin e tij për nder të Letterman.

Advertisement