Clean Bandit publikojnë një bashkëpunim elektrizues… Zbuloni me kë

Trioja elektronike britanike Clean Bandit ka publikuar një version të ri të “Playboy Style,” në bashkëpunim me Charli XCX & Bhad Bhabie, për versionin Deluxe të albumit të tyre “What Is Love?”.  

Kënga reflekton mbi pasojat që ka të dashuruarit me një “bad boy”. 

Piano, një kiarë akustike dhe zëri i Charli XCX e hapin këngën me tekstin: “Had a lover undercover/ Kept it on the low/ Said that you meant nothing but my feelings really greë/ Not that I regret you but I met you, went insane.”

E më pas ritmet e ndezin këngën e teksti vazhdon: “Fell in love with a bad, bad dude/ Playboy style, should’ve seen right through/ All my friends, they can see the truth/ You never loved me, you never loved me.”

Për më tepër dëgjojeni këngën e na thoni nëse ju pëlqen 🙂