Capital T bën gjestin emocionues për Shaqirin dhe Xhakën nga koncerti në Zvicër!

Ndonëse kanë kaluar 5 ditë, ndeshja Zvicër-Serbi po vazhdon të bëjë bujë kudo. Shumë personazhe të njohur kanë reaguar pas gjestit që Granit Xhaka bëri kundrejt lojtarëve serbë.

Më i fundit, është reperi Capital T, i cili ka publikuar një video në Instagram, ku ka treguar një moment nga koncertet e tij në Zvicër. Ai ia dedikoi një pjesë edhe dy futbollistëve shqiptarë teksa të gjithë brohorisnin Shaqiri dhe Xhaka.

Advertisement

“Kështu e festuam fitoren javën e kaluar në Zyrih. Duhet ta bëja për vëllezërit e mi Xherdi X Xhaka Suksese sonte dhe gjithmonë vllazni”, ka shkruar Capitali.