Në 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës urimet kanë qenë të shumta jo vetëm nga politikanë, por edhe nga artistët dhe sportistët, të cilët kanë zgjedhur mënyra nga më të ndryshmet.

 Ja disa prej tyre:
 Taulant Xhaka

Advertisement

Granit Xhaka

Xhensila Mzrtezaj 

Dafina Zeqiri

Blerim Destani

Ledri Vula

Era Istrefi

Lorik Cana

Ardian Bujupi

Capital-T

Besa Kokdhima

Ylli Limani

Robert Berisha

Dhurata Dora

Argjentina Ramosaj

Sidrit Bejleri

Alban Skënderaj

Ronela Hajati

Blendi Fevziu

Sinan Hoxha